výhradne zastupujeme štrnásť výrobcov prírodnej kozmetiky a liečiv. u nás ich nájdete za najlepšie ceny.

Čo napomáha pokožke tela zostať pevnou?

Viete, že potrebujete vyživovať pokožku, aby ste ju udržali čo najdlhšie zdravú a pevnú? Avšak, dopĺňate telu správne živiny, ktoré majú vplyv aj na stav pokožky? Starostlivosť o pokožku by mala byť neoddeliteľnou súčasťou vášho každodenného režimu. Veď je to koniec koncov najväčší orgán ľudského tela.

Správne zvolená strava alebo telová kozmetika, či dokonca cvičenie – to všetko vám pomôže udržať si zdravú, krásnu a hlavne pevnú pokožku. No vedeli ste, čo našej pokožke pomáha udržať si svoju pevnosť? Aké zložky sú zodpovedné za jej pevnosť a pružnosť?

Kolagén – je to štrukturálny proteín, ktorý sa nachádza v rôznych spojivových tkanivách ľudského tela ako sú šľachy, väzy, kosti, chrupavka, ale aj koža. V jednoduchosti môžeme povedať, že kolagén je prirodzeným lepidlom, ktorý pomáha udržiavať pokožku pevnú a pružnú. V mladosti naša pokožka je hladká, pretože dokáže regenerovať kolagén a udržiavať pokožku neporušenú. Avšak postupom času sa začne kolagén z pokožky vytrácať a telo ho už nedokáže obnoviť. V takom prípade je riešenie zrejmé: je potrebné zvýšiť produkciu kolagénu!

Užívanie kolagénového doplnku je jednoduchým a účinným spôsobom, ako zvýšiť prítomnosť tejto bielkoviny v pokožke. Priaznivé je tiež zvoliť správnu stravu. Do svojho jedálnička zaraďte citrusové plody – tie sú plné vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre výrobu kolagénu. Rajčiny sú zas bohaté na lykopén, ktorý je prirodzeným antioxidantom a rovnako pomáha zvýšiť produkciu kolagénu.

Elastín – je to tiež bielkovina nachádzajúca sa v spojivových tkanivách, avšak iná než kolagén. Má skutočnú vlastnosť, ktorou je elasticita. Je zodpovedná za to, aby umožnila tkanivám v tele vrátiť sa na pôvodné miesto (po natiahnutí alebo zmrštení). Teda, môžeme túto bielkovinu prirovnať ku gumičke. Rovnako aj elastín sa nachádza v koži, v stenách tepien, v pľúcach a tiež v črevách.

Elastín má rovnako dôležitú funkciu pre pokožku ako kolagén. Poskytuje jej jemnosť a pružnosť, a v podstate sa s kolagénom dopĺňa. Elastín a jeho funkciu môžete rovnako podporovať stravou. Aj v tomto prípade sú ideálne citrusové plody obsahujúce vitamín C. Ďalšou vhodnou zložkou je mangán, ktorý pomáha udržiavať pokožku zdravú a tiež podporuje tvorbu elastínu a rovnako aj kolagénu.

Kyselina hyalurónová – postupne ako starneme (alebo mladneme?), tak naša pokožka stráca schopnosť udržať si vlhkosť, čo vedie k viditeľnej strate jej pevnosti. V tomto prípade nastupuje kyselina hyalurónová, ktorá má schopnosť dodať pokožke vlhkosť a udržať ju v nej, čo je rozhodujúce pre mladšiu a pružnejšiu pokožku. Kyselina hyalurónová súčasne revitalizuje vonkajšie vrstvy kože tak, aby vyzerali hladšie, žiarivo a hydratovane.

Kyselinu hyalurónovú viete pokožke doplniť prostredníctvom vhodne zvolenej kozmetiky a vhodného telového ošetrenia. Našou najnovšou zbraňou pre jej doplnenie a rozmaznávanie pokožky je Pharma Hyaluron Telové mlieko.

Toto telové mlieko sa rýchlo vstrebáva a nemastí. Pomáha k intenzívnej hydratácii pokožky, zlepšuje jej látkovú výmenu a podporuje odbúravanie tukového tkaniva. Pokožka tak vyzerá vyhladená a pevná. 

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Kontakt telefon02-4594 5290
naturprodukt@naturprodukt.sk
aktuálne zľavy a novinky sa dozviete aj tu
Top