Čo môže spôsobiť používanie starej riasenky?

Všetci sme počuli o tom, že akonáhle máme riasenku otvorenú a používame ju viac ako 3 mesiace, tak by sme ju mali vyhodiť do koša a prestať s jej používaním. A rovnako to platí aj v prípade zubnej pasty alebo bio pleťových prípravkov. Ale prečo by sme mali vyhadzovať riasenku, ktorá sa ešte stále dá používať a nie je vyschnutá? Prečo vyhadzovať peniaze do koša? Čo môže spôsobiť používanie starej riasenky sa dozviete v nasledujúcich riadkoch!

Vždy, keď použijete riasenku a kefku zasuniete späť do tuby, sa do riasenky dostávajú baktérie. Zakaždým, keď riasenku použijete, tak ju kontaminujete. A hoci konzervačné látky obsiahnuté v riasenke robia svoje, postupom času sa stávajú neúčinnými.

prečo nepoužívať starú riasenku

Baktérie a ich šírenie

Vlhké, tmavé prostredie riasenky je tým najlepším základom pre baktérie a ich šírenie. Ak sa pýtate, ako to je možné, tak odpoveď je jednoduchá. Množstvo riaseniek je z väčšej časti tvorené vodou. Vďaka nej má riasenka správnu konzisteniciu, ktorá zabezpečuje, že sa riasenka kĺže po mihalniciach. Ale voda je presne to, čo potrebuje baktérie pre svoj rast.

Stálym používaním riasenky tak do nej dostávate ďalšie a ďalšie baktérie, ktoré sa v nej množia a rastú. A čo sa deje v takom prípade? Jej opätovným používaním sa tieto baktérie usádzajú aj na mihalniciach, poprípade sa môžu dostávať do očí, kde môžu prispieť k vzniku podráždenia alebo infekcií. Niekedy môže riasenka spôsobiť poškodenie zraku – je to však veľmi malé percento pravdepodobnosti, no radšej konať preventívne ako neskoro!

Ako sa vyhnúť očnej infekcii?

  • Meňte svoju riasenku každé 3 mesiace alebo aj skôr v prípade, že ste spozorovali zhlukovanie, zmenu textúry, farby alebo vône riasenky
  • Nepožičiavajte svoju riasenku iným
  • Ak ste prekonali očnú infekciu, tak riasenku okamžite vymeňte za novú
  • Uschovávajte očný make-up na suchom a hlavne chladnom mieste – nevystavujte ho na priame slnečné žiarenie
  • Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému plytvaniu a vyhadzovaniu peňazí do koša, tak si zadovážte cestovné balenia riasenky

MASCARA med Ultra Boost

Riasenka bez parabénov a parfumácie

Čo sa týka riasenky, najčastejšie si ju vyberáme podľa kefky a efektu, ktorý sľubuje. Z toho dôvodu si môžete vyberať medi riasenkami s väčšou alebo menšou, s gumenou alebo inou kefkou. No po čom ženy túžia najčastejšie tak je objem. Objemné riasy sú jednoducho v kurze! Vyskúšajte preto našu MASCARA med Ultra Boost riasenku s jemnými vláknami pre väčší objem. Riasenka mihalnice tónuje na čierno a zároveň podporuje ich rast prostredníctvom obsiahnutých látok.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV