Bylinky pre chodidlá: Vďaka týmto budú dokonalé!

Na emocionálnej úrovni predstavujú naše nohy základ, bezpečnosť a vnútornú silu. Nesú našu váhu, každá noha obsahuje viac ako 7000 nervových zakončení, 19 svalov a 26 kostí – zaujímavé informácie, že? Avšak pre mnohých z nás majú chodidlá nízku prioritu pokiaľ ide o starostlivosť o ne. A to aj napriek tomu, že si nevyžadujú veľkú starostlivosť. My však máme pre vás zopár skvelých tipov, ako sa o chodidlá starať. Bylinky pre chodidlá – vďaka týmto, budú vaše chodidlá pripravené na letné sandáliky a vy nebudete musieť (takmer) ani prstom pohnúť.

kúpeľ nôh

Tie správne bylinky

Kde hľadať inšpirácie a skvelé triky, ak nie u našich starých mám? Dajte teda aj vy na ich rady, pretože oni presne vedeli, ako využiť rôzne bylinky pre svoje zdravie a krásu. Na popraskané päty sa osvedčil kúpeľ z pastierskej kapsičky a bazalky. Stačí, ak si z nich vytvoríte príjemný zdravý kúpeľ. Avšak, nielen tieto bylinky sú vhodné pre chodidlá! Poznáme aj ďalšie, ktoré majú všestranné využitie:

  • Kocúrnik obyčajný (catnip) – ak stojíte celý deň na nohách, tak vsaďte na túto bylinku, ktorá uvoľňuje namáhané a boľavé chodidlá
  • Harmanček – kvety z tejto rastlinky upokojujú bolesť a zmierňujú opuch nôh
  • Eukalyptové listy – ako isto viete, majú príjemnú vôňu, vďaka ktorej pôsobia ako dezodorant aj na nohy
  • Levanduľa – jej kvety osviežujú unavené nohy
  • Rozmarín – podobne ako eukalyptus alebo mäta, má rovnaké dezodoračné účinky, avšak navyše zmierňuje bolesť chodidiel
  • Tymian – táto bylinka, ktorá sa využíva aj v gastronómii má protiplesňové účinky a osviežuje unavené nohy

relaxačný kúpeľ nôh

Ako tieto bylinky využiť?

Najjednoduchšie riešenie je ich vnútorné užívanie, a to prostredníctvom pitia čaju. Stačí si jednoducho prevariť vodu, pridať hrsť vybraných byliniek a nechať lúhovať 10 až 20 minút. Alebo vyskúšajte liečebnú ozdravovaciu kúru prostredníctvom zdravého kúpeľa nôh. Stačí, ak si pripravíte teplý čaj, ktorý vlejete do nádoby. Zmiešajte s vodou aby ste získali príjemnú teplotu a užite si príjemný kúpeľ. Možnou alternatívou, v prípade že nemáte prístup k čerstvým bylinkám, je pridať zopár kvapiek esenciálneho oleja, ktorý má tiež blahodarné účinky na naše chodidlá.

Parasoftin

60 až 90 minút a vaše chodidlá budú ako vymenené!

Najväčším problémom, ktorý sprevádza naše chodidlá sú popraskané päty, ktoré vyzerajú nevzhľadne – hlavne v lete, kedy ich odhaľujeme na verejnosti. Práve preto máme pre vás nášho záchrancu, ktorého nájdete aj v lekárni – je ním Parasoftin. Exfoliačné ponožky obsahujú komplex extraktov (extrakt z medu a extrakty z rastlín: opuncia figová, hruška, mučenka jedlá – marakuja, citrón, grapefruit a ananás), ureu a alantoín. Tieto zložky hydratujú suchú pokožku, podporujú jej regeneráciu a obnovu, zanechávajú ju jemnou a vláčnou. Stačí vám len 60 až 90 minút a po 7 až 12 dňoch budú vaše chodidlá hladké, vyživené a vhodné do sandálikov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV