Bielenie zubov – ako dosiahnuť žiarivý úsmev?

Existuje mnoho spôsobov, vďaka ktorým môžete mať aj vy zuby ako z výkladu, dôležité je vybrať si ten správny. Od domácich spôsobov, cez bieliace pasty až po návštevu zubného lekára – z toho všetkého máte na výber.

Krásny žiarivý úsmev, s krásnymi bielymi zubami ako mávajú herečky / herci na filmových plátnach…. to by sme chceli určite všetky. No žiaľbohu, nie všetky máme na to predispozície a to hlavne vďaka genetike, ktorá vo všetkom zohráva hlavnú úlohu. Rovnako aj pôsobením rôznych faktorov a konzumáciou jedál, či nápojov, majú naše zuby tendenciu sa zafarbiť. Aby sme nezabudli, tak aj fajčenie robí svoje.

Existuje mnoho spôsobov, vďaka ktorým môžete mať aj vy zuby ako z výkladu, dôležité je vybrať si ten správny. Od domácich spôsobov, cez bieliace pasty až po návštevu zubného lekára – z toho všetkého máte na výber.

Systémy na bielenie zubov

Medzi tieto systémy môžeme zahrnúť rôzne gély a bieliace pásiky. Gély s obsahom peroxidu sa aplikujú priamo na zuby prostredníctvom štetca alebo sa primerané množstvo gélu vytlačí do priloženej násadky, ktorú si pod vriacou vodou vyformujete presne podľa vášho chrupu. Je potrebné pritom postupovať opatrne a hlavne podľa pokynov. Pri týchto géloch sú prvé výsledky viditeľné v priebehu niekoľkých dní, avšak výsledný efekt je zachovaný po dobu cca 4 mesiacov. Rovnako to platí aj v prípade bieliacich pásikov, ktoré by sme mohli prirovnať k priesvitnej lepiacej páske. Sú potiahnuté peroxidom, ktorého účinné výsledky budete na zuboch pozorovať už v priebehu niekoľkých dní, no efekt je tiež len dočasný.

Bieliace ústne vody

Najnovšie dostupné produkty na bielenie zubov, prostredníctvom vyplachovania, sú ústne vody. Ako väčšina ústnych vôd tak aj tieto pomáhajú osviežiť dych, znižovať zubný plak, ochraňovať ďasná a navyše bieliť zuby. Tieto bieliace ústne vody rovnako obsahujú peroxid vodíka, avšak požadovaný výsledok sa nedostaví hneď. Väčšina výrobcov udáva, že na požadovaný belší úsmev je potrebné vodu používať 2-krát denne v priebehu 12 týždňov. Oproti systémom na bielenie zubov je výsledný efekt oveľa menší, avšak menej drastickejší.

Bieliace zubné pasty

Všetky zubné pasty môžu pomôcť odstrániť povrchové škvrny, pretože obsahujú jemné brusivá. Avšak niektoré zubné pasty – hlavne tie bieliace, obsahujú navyše chemické látky, ktoré sú viac účinné pri odstraňovaní škvŕn. Zatiaľ čo bežne dostupné zubné pasty pomáhajú odstrániť iba povrchové škvrny, tie profesionálne obsahujú peroxid, ktorý pomáha zosvetliť farbu zubov zvnútra. 

Ak sa rozhodnete pre šetrné domáce bielenie zubov, tak vyskúšajte Lacalut White zubnú pastu na bielenie zubov, ktorá je vhodná na dlhodobé použitie. Na základe špecifických kombinácií účinných látok s fluórom, typických pre Lacalut, sa zuby dôkladne očistia a fluorid sa rýchlo zabudovává do zubnej skloviny. Remineralizujúcim účinkom sa zubná sklovina spevňuje, čím sa stáva odolnejšia voči zubnému kazu. Zubná pasta obsahuje aj sťahujúcu zložku, ktorá znižuje krvácavosť ďasien. 

Bielenie u zubných lekároch

Takýto spôsob bielenia má niekoľko naj – ide o najrýchlejší a najefektívnejší spôsob, vďaka ktorému budú vaše zuby naozaj snehobiele. Výsledky sa dostavia hneď po jednom 30 až 60-minútovom ošetrení, počas ktorého sa bieliaci produkt aplikuje priamo na zuby. Avšak pre čo najlepší výsledok je potrebných zopár zdĺhavých sedení v zubnom kresle. No zároveň je to najdrahší spôsob bielenia zubov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students