Ako si jednoducho posilniť imunitu v jesennom období

Viete, aká je mužská smrteľná choroba na 6? Ak tipujete, že je to SOPLÍK, tak tipujete správne! A práve toto nepríjemné obdobie k nám prichádza. Rýchly nástup chladnejších dní a teplotné výkyvy zapríčiňujú, že sa čakárne u lekárov pomaly zaplňujú. Ako bojovať s chrípkou?

Viete, aká je mužská smrteľná choroba na 6? Ak tipujete, že je to SOPLÍK, tak tipujete správne! A práve toto nepríjemné obdobie k nám prichádza. Rýchly nástup chladnejších dní a teplotné výkyvy zapríčiňujú, že sa čakárne u lekárov pomaly zaplňujú.

Prechladnutie a chrípka patria medzi najrozšírenejšie ochorenia, ktoré sú samé o sebe neškodné, ale ak sa spoja s teplotou, zapchatým alebo tečúcim nosom, tak nastane neveselé obdobie. Ako sa v tomto období chrániť pred baktériami, ktoré si nevyberajú a útočia na každého?

Spoľahnite sa na C-éčko

Vitamín C (tiež známy ako kyselina askorbová) je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa v prirodzenom stave nachádza v zelenine a ovocí – najmä v citrusových plodoch. Je to antioxidant, ktorý udržiava bunky zdravé a pomáha odolávať baktériám, ktoré útočia na organizmus. Vitamín C nemusí každému pomôcť posilniť imunitu a predchádzať tak prepuknutiu chrípky alebo prechladnutia. Bolo však preukázané, že môže pomôcť znížiť dobu trvania prechladnutia.

Okrem prirodzenej formy vitamínu C, napríklad v pomarančoch, obrátiť sa môžete aj na výživové doplnky ako Vitamín C 1000mg – šumivé tablety s citrónovou príchuťou. Sú vhodné na doplnenie nedostatočného prísunu vitamínu C a posilnenie imunitného systému.

Echinacea – bylinný posilňovač imunity

Účinky tejto rastliny boli objavené už v minulosti. Naši predkovia ju využívali pre jej širokú škálu vlastností, preto dostala prívlastok „viacúčelová“. Používajú ju milióny ľudí na celom svete aby posilnili svoj imunitný systém, ale aj na liečenie vírusových a bakteriálnych infekcií, pri zápalových ochoreniach kože – akné, psoriáza alebo ekzém.

Echinacea je dostupná v rôznej forme. Ak preferujete čaj tak siahnite po ňom, ak preferujete kvapky tak vyskúšajte Dr. Theiss Echinaceové kvapky. Ide o pomocný a podporný liek na prevenciu chorôb z prechladnutia. Slúži na stimuláciu tvorby a aktivity fagocytov (obranné bunky tela schopné pohlcovať a ničiť choroboplodné zárodky).

*Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu a prípadné nežiaduce účinky konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Liek na vnútorné použitie. Liečivo: Echinacea angustifoliae tinctura.

Slnečný vitamín D

Vitamín D funguje ako prepínač, ktorý zapína a vypína gény a procesy, ktoré telo potrebuje pre udržanie zdravia. Ak má telo dostatok tohto vitamínu, znižuje sa riziko vzniku infekčných ochorení, a to posilnením imunitného systému.

Podporte svoje trávenie a imunitný systém prostredníctvom prípravku akým je Silymarín forte + vitamín D3. Obsiahnutý Pestrec mariánsky prispieva k normálnej funkcii pečene a trávenia, napomáha tiež prečisteniu organizmu. Vitamín D prispieva k udržaniu normálnej funkcie svalov, kostí, zubov a normálnej funkcie imunitného systému.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV