Ako sa starať o pokožku na krku a dekolte?

Príznaky starnutia, ako je strata elasticity pokožky, nerovnomerný tón pleti či prehĺbenie vrások sa objavia skôr na častiach tela, ktoré sú zanedbávané a nechránene pred slnkom. To platí najmä pre krk a dekolt, pretože mnoho z nás zabúda na to, že aj na tieto oblasti je potrebné naniesť ochranný kréms obsahom SPF faktoru. Tak ako na to? Ako sa starať o pokožku na krku a dekolte a predísť tak vzniku nechcených vrások?

Mnoho žien má v tomto mylné predstavy a tápa v neznámych vodách, pretože nevedia, aký krém je najlepší na krk a dekolt. Tú sa nám ponúka otázka: používať špeciálny krém alebo si vystačíme aj s tým, ktorý používame na tvár?

krém na starostlivosť o krk

Používať špeciálny krém na krk a dekolt alebo stačí jeden univerzálny?

Pravdou je, že kúpa samostatného produktu na tieto oblasti je úplne zbytočná a môžeme povedať, že ide o zbytočné vyhadzovanie peňazí. Prekvapivo, špeciálne krémy určené na krk a dekolt zriedka obsahujú nejaké špeciálne zložky, ktoré by mohli zlepšiť stav pokožky.

Možno najväčším dôvodom, prečo sú takéto krémy zbytočné je fakt, že dobre „namiešaný“ pleťový krém bude rovnako skvelo fungovať aj na krku a dekolte. Keďže pokožka je na tvári, krku aj dekolte úplne rovnaká, tak si vystačíte s jedným krémom. Ten by mal obsahovať antioxidanty a iné ingrediencie, ktoré pôsobia proti vráskam, pokožku hydratujú a posilňujú.

ako zachovať mladistvosť krku a dekoltu

Ako sa starať o pokožku na krku a dekolte?

Ak chcete spraviť niečo pre dokonalý vzhľad vášho krku a dekoltu, tak robte presne to, čo robíte na svojej pleti. Pokožka na krku a dekolte si totižto vyžaduje rovnakú starostlivosť ako pokožka na tvári. Samozrejme, niekedy budete potrebovať špeciálne krémy, ktoré sú určené na cielené riešenie problémov ako je akné, či suchá pokožka – preto občas budete potrebovať aj viac ako len jeden krém.

Počas leta často vystavujeme krk a dekolt slnečnému žiareniu. Predsa len počas horúcich dní si nik z nás okolo krku neuviaže šatku ani neoblečie rolák. Preto nezabúdajte na každodennú ochranu pokožky prostredníctvom krémov s ochranným faktorom. Jedná sa o najlepší krok, ktorý môžete urobiť pre to, aby pokožka na krku a dekolte vyzerala mlado ešte po dlhé roky.

Ak ste si všimli, že pokožka na vašom krku a dekolte nemá rovnomerný tón, tak siahnite po rozžarujúcich krémoch, ktoré urobia to isté, čo na vašej tvári.

pleťové krémy Pharma Hyaluron

Aplikácia krému? Žiadna veda!

Čo je frustrujúce, tak fakt, že gravitácia funguje skvelo. Z tohto dôvodu môžeme pozorovať, že nám pokožka na krku začne „plávať“ o čosi rýchlejšie ako pokožka na tvári. Z tohto dôvodu nezabúdajte ani na správnu aplikáciu krému. Ten by sa mal po správnosti nanášať v dostatočnom množstve smerom zdola nahor. Takto postupne pokožku na krku spevníte za zabránite jej ovísaniu.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV