Ako sa správne starať o pleť v zime?

Akékoľvek extrémne počasie – či už je to aktuálne úradujúca zima alebo horúce počasie v lete, dokáže poškodiť vašu pokožku. Avšak, zima dokáže byť naozaj nemilosrdná. Suchý vietor a chladné počasie dokáže pleť poriadne vyštípať a zároveň vysušiť, dokonca sa vďaka tomu môžu na nej vytvárať šupinky. Preto pravidelný režim starostlivosti o pleť v týchto časoch pomôže pleti odolávať týmto nástrahám zimného počasia. Ako sa správne starať o pleť v zime?

Pleť potrebuje hýčkať aby bola zdravá a žiarivá.  Ako na to? Prinášame vám pár jednoduchých tipov zimnej starostlivosti o vašu tvár, ktoré dokážu predísť jej extrémnemu vysúšaniu.

čistenie pleti

Čistenie – prvý krok zdravej pleti

Bez ohľadu na to, aký výrobok používate, čistenie je nevyhnutným prvým krokom v starostlivosti o pleť. A to platí počas celého roka, nielen v zimnom období. Počas zimy môžete do rutiny zaradiť studené mlieko, ktoré pleť pekne vyčistí a zároveň pomôže predísť jej extrémnemu vysúšaniu.

Exfoliácia – kľúč ku žiarivej pleti

Možno vám príde, že exfoliácia je v zimnom období neprípustná, pretože exfoliačné čiastočky môžu pokožku škriabať a viac vysúšať, tak rozhodne to neplatí v prípade, ak siahnete po jemnejších pleťových peelingoch. Takéto jemné exfoliačné prípravky sú príjemným zážitkom, ktorý stačí dopriať svojej pleti raz týždenne.

tonizácia pleti

Tonizácia pre stiahnutie pleti

V tomto prípade používajte vždy jemnejšie tonery, ktoré neobsahujú drsné chemické látky – teda siahnite po tých, ktoré nenarúšajú pH pokožky. Tonizácia je pre mnohých zbytočným krokom naviac, avšak len málokto vie, aké sú účinky tonera. Okrem toho, že jeho úlohou je odstrániť všetky zvyšky nečistôt z pleti, taktiež pomáha sťahovať póry a pripraviť pokožku na nasledujúci krok – teda jej hydratáciu.

Hydratácia pre upokojenie pleti

Najčastejším prejavom zimy na tvári je jej vysúšanie, vďaka čomu môžete mať pocit, že je vaša tvár o číslo menšia. Z toho dôvodu by ste mali vsadiť na hydratáciu pleti. Avšak, nielen v prípade, že sa na vašej tvári objavili suché miesta a šupinky. Pokožku je potrebné hydratovať stále! Vyskúšať môžete prírodné zvlhčovadlá, ako je mandľový olej alebo extra panenský olej. Poprípade ich môžete primiešať do vášho krému, či použiť len samotný pleťový krém. Krém jemne vmasírujte do pokožky (nevynechajte ani krk a dekolt) a nechajte ho poriadne vsiaknuť.

pharma hyaluron pleťové krémy

A čím pleť hydratovať? Jednoznačne prostredníctvom skvelých hydratačných krémov ako sú Pharma Hyaluron denný krém RICHEPharma Hyaluron nočný krém RICHE. Obidva obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá oplýva skvelými hydratačnými vlastnosťami, vďaka ktorým sa bude vaša pleť cítiť ako v bavlnke.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV