Ako sa správne starať o detské zúbky?

Už od detstva sa deťom snažíme vštepovať základy slušného správania, vychovať z nich slušných dospelých ľudí a používať čarovné slovíčka. Pritom všetkom by sme nemali zabúdať ani na základy správnej starostlivosti o zuby.

Už od detstva sa deťom snažíme vštepovať základy slušného správania, vychovať z nich slušných dospelých ľudí a používať čarovné slovíčka. Pritom všetkom by sme nemali zabúdať ani na základy správnej starostlivosti o zuby.

Je dôležité udržiavať detské zúbky čisté a to nielen od obdobia, kedy mu začnú prichádzať trvalé zuby. Aj tie mliečne si zaslúžia svoju pozornosť. Ako sa o detské zúbky naozaj starať? Najlepšie je porozprávať sa so zubným lekárom, ktorý vám v tom pomôže. Naučí vás správne kroky v starostlivosti nielen o mliečne, ale aj o trvalé zuby, ktoré človeku zostanú takmer po celý život. My vám však prinášame sprievodcu v starostlivosti o zuby v závislosti od veku dieťaťa.

Veľký prehľad starostlivosti o detské zúbky

4-24 mesiacov: zuby prichádzajú na scénu

Je to obdobie, kedy vášmu dieťaťu rastú jeho prvé zúbky. Z prázdneho úsmevu sa postupne stáva žiarivý úsmev s perličkami. Je to ideálny čas na to, aby ste si začali zvykať na starostlivosť o zuby – teda na ich čistenie. Zvoľte vhodnú zubnú kefku a zubnú pastu, ktoré z takéhoto detského umývania zubov spravia zábavu. Takýto zábavný proces čistenia zúbkov to uľahčí vám a drobcom sa to bude páčiť.

Urobte deťom radosť prostredníctvom Lacalut detskej zubnej kefky 0-4 rokov s malou hlavou, ktorou pohodlne dosiahnete do každej časti ústnej dutiny. Navyše extra jemne zaoblené vlákna čistia dôkladne, ale mimoriadne šetrne jemné mliečne zuby a súčasne aj jemné detské ďasná. K zubnej kefke rozhodne patrí chutná zubná pasta akou je malinová Lacalut detská zubná pasta 0-4 rokov s vitamínmi A a E bez cukru. Tá chráni citlivé mliečne zuby pred kazmi pomocou aminfluoridu, šetrne ich čistí a odstraňuje plaky. Vitamíny A a E prispievajú k ochrane sliznice ústnej dutiny

1-4 rokov: primárna sada zubov

Vo veku okolo 3. roka už má dieťa pravdepodobne úplnú sadu primárnych zubov – je to celkovo 20 zubov. Zdravé zuby sú biele, bez škvŕn a pruhov, zdravé ďasná sú ružové a hladké. V starostlivosti o zuby by ste mali pomôcť dieťaťu s čistením najmenej 2-krát denne a navyše je čas na návštevu zubára. Aj keď toho by ste mali navštíviť už oveľa skôr – no povedzme si, ktoré dieťa by sa nebálo otvoriť ústa?

5-8 rokov: návšteva zúbkovej víly

V období okolo 6. roku, začnú dieťaťu vypadávať jeho mliečne zúbky. Tie sa začnú nahrádzať trvalými zubami. Pokračujete v podpore dobrých návykov. Dieťa by už v tomto období malo samo zvládať pravidelné čistenie zubov, no skúste ho naučiť začať používať dentálnu niť alebo medzizubné kefky.

Lacalut detská zubná kefka 4+ zodpovedá súčasným požiadavkám na starostlivosť o detské zuby. Malá hlavica zubnej kefky dosiahne pohodlne do každej časti ústnej dutiny, rovnako na vnútorné strany zubov i na zadné zuby. K zubnej kefke zvoľte zubnú pastu akou je Lacalut detská zubná pasta 4-8 rokov. Tá je špeciálne určená na obdobie výmeny mliečnych zubov za trvalé. Zubná pasta s mentolovo-mätovou príchuťou bola vyvinutá pre potreby detí. Špeciálne čistiace telieska odstraňujú zubné povlaky (plaky), hlavnú príčinu kazov a chorôb ďasien.

8-12 rokov: trvalé zuby

Fáza, v ktorej sú detské mliečne zúbky nahradené trvalými. V tomto období by už deti mali byť zodpovedné za samostatné čistenie zubov. Preto rozhodne vsaďte na modelovú situáciu. Deti pozorne sledujú to, čo robíte vy! Je to viac ako len počúvať, čo hovoríte. Uistite sa, že ste ich správnym príkladom a že si samy správne čistíte zuby.

Pri starostlivosti o ich zuby zvoľte správnu zubnú pastu. Deti aj v tomto období majú rady chutné veci, tak prečo nezvoliť aj chutnú zubnú pastu s ovocnou exotickou príchuťou? Takouto je Lacalut junior Tropicana zubná pasta určená na ochranu trvalých zubov s vysokoúčinným aminfluoridom a fluoridom sodným. Ak ovocná chuť nie je to pravé orechové, tak vsaďte na jahodovú klasiku akou je Lacalut junior Sweet berry zubná pasta. Zabezpečuje mineralizáciu a ochranu pre nové trvalé zuby vďaka vysokej koncentrácii aminfluoridu a fluoridu sodného. Navyše prispieva k zvýšenej motivácii – k pravidelnému čisteniu zubov vďaka malým trblietavým čiastočkám.

13-18 rokov: zuby múdrosti

Dospievajúce deti by už rozhodne mali ovládať základne návyky v starostlivosti o zuby. Toto obdobie je aj obdobím zmien, pretože sa dieťaťu môžu (ale nemusia) začať prerezávať zuby múdrosti. Čo však v tomto období trápi tínedžerov, tak je svieži dych, ktorý môžete podporiť prostredníctvom ústnych vôd alebo sviežich zubných pást s mentolovou príchuťou.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students