Ako sa pripraviť na dovolenku? Toto všetko odporúčame!

Ak patríte k tým, ktoré majú rady všetko pod kontrolou a sú vždy pripravené na všetko, tak by ste si mali naplánovať všetky potrebné úkony, ktoré musíte podstúpiť pred tým, než odídete na dovolenku. Neuveríte, ale taká beauty príprava má svoje postupy. Ako sa pripraviť na dovolenku a vyzerať na pláži tip-top?

Takže, ak na dovolenke nechcete riešiť ošúchaný lak, zarastené obočie, chlpaté nohy a pod., tak si naštudujte tento podrobný plán, ktorý vám prezradí, aké ošetrenie alebo kúru pred dovolenkou podstúpiť a kedy je na to najideálnejší čas.

parasoftin exfoliačné ponožky

Viac ako 2 týždne pred dovolenkou sa zamerajte na svoje nohy

Pokožka na nohách patrí medzi najmenej sledované časti tela, ktoré mnohí zanedbávame. Mnoho odborníkov, respektíve pedikérov uvádza, že na prvú pedikúru by ste si mali zájsť 3 mesiace pred odchodom na dovolenku. Avšak, ak už je neskoro, pretože vy už v myšlienkach dávno balíte a dopočítavate v kalendári posledné 2 týždne pred odchodom, tak sa obráťte na Parasoftin. V priebehu 2 týždňov tieto exfoliačné ponožky premenia vaše tvrdé, popraskané päty a suché nohy na dokonalo jemné chodidlá, ktoré vám budú všetci závidieť.

farbenie vlasov

Týždeň pred odchodom sa zamerajte na vlasy

Tri dni až maximálne týždeň pred vysnenou cestou na dovolenku sa zamerajte na svoje vlasy. V prvom rade, ak si ich farbíte, tak je to najideálnejší čas, kedy podstúpiť farbenie. Farba vám vydrží počas celej dovolenky a vy nebudete musieť premýšľať, ako rýchlo prekryť šediny. Rovnako nezabudnite na podstrihnutie vlasov, vďaka čomu udržíte vlasy v top stave a dokonca ani morská voda, či slnko by vám nemali ublížiť – veď sa zbavíte rozštiepených končekov, ktoré si udržia svoj top stav.

depilácia nôh

Tri dni pred dovolenkou sa venujte voskovaniu

Najmenej očarujúca, ale najviac bolestivá kúra, ktorá však dopomáha ku celkovej kráse. No čo, kvôli kráse sa trpí. Preto 3 dni pred odchodom na dovolenku sa nezabudnite objednať na odstraňovanie chĺpkov. Síce odstraňovanie chĺpkov voskom nie je príjemné, ale výsledný a dlhodobejší efekt rozhodne stoji za to! Navyše, po epilácii je potrebné aspoň 24 hodín nevystavovať pokožku slnku ani soláriu, pretože póry sú ešte stále otvorené.

manikúra

1 až 2 dni pred odchodom venujte pozornosť nechtom

Určite sa na dovolenke nechcete znervózňovať ošúchaným alebo odlúpnutým lakom na nechtoch. Ak vám na nechtoch žiaden lak nevydrží, tak vsaďte na prírodný vzhľad – stačí, ak si ich opilujete a odstránite kožtičku.  V prípade, že sa vám prirodzený vzhľad nepáči, tak šikovná manikérka vám vytvorí manikúru podľa vašich predstáv.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV