Ako sa pripraviť na dovolenku? Skúste tento plán!

Obdobie dovoleniek je v plnom prúde a zatiaľ čo niektorí ju už majú za sebou, iní už odpočítavajú posledné dni, kedy si budú môcť konečne len tak niekde ľahnúť, slniť sa a oddychovať. Poprípade niektorí ešte stále hľadajú dovolenku na poslednú chvíľu. Tak či onak, nepochybujeme o tom, že každý (a hlavne dámy) chce vyzerať na pláži dokonalo. To znamená, že nechceme riešiť ošúchaný lak na nechtoch, spáleniny od slnka,… Ako sa pripraviť na dovolenku a byť po celý čas za hviezdu pláže? Zamýšľali ste sa nad tým? Ak ešte nie, tak máme pre vás podrobný plán, vďaka ktorému budete vyzerať tip-top!

betakarotén

Kde začať?

Ak máte vybranú dovolenku už niekoľko mesiacov vopred, tak je najvyšší čas zahájiť prípravu vopred. A samozrejme, aj keď čakáte na tu najlepšiu ponuka na poslednú chvíľu a je vám jasné, že na dovolenku pôjdete, tak začnite prípravou pokožky. Minimálne 3 mesiace pred dovolenkou by ste mali začať užívať beta-karotén. Beta-karotén môže pomôcť zabezpečiť krásne opálenie, zdravie pokožky a zároveň podporuje imunitný systém. Je to proste spoločník do každého slnečného počasia. A aj keď máte do dovolenky menej ako 3 mesiace, tak beta-karotén by ste mali svojmu organizmu dopriať aj tak. Vždy je lepšia akákoľvek ochrana, ako žiadna.

Návšteva kaderníka

Ak si farbíte vlasy, nechávate si robiť melír alebo volíte iné formy farbenia vlasov, tak sa objednajte ku kaderníčke aspoň týždeň pred dovolenkou. Žiadna dáma predsa nechce na fotkách pri západe slnka ukrývať šediny v zopnutých vlasoch. Farba na vlasoch počas leta vydrží približne 3 týždne. Slnko totižto vyťahuje z vlasov farbu, zosvetľuje ich a poškodzuje. Preto nezabúdajte aj na patričnú ochranu svojej koruny krásy pred slnečným žiarením, a to prostredníctvom pokrývky hlavy alebo vlasových prípravkov, ktoré blokujú pôsobenie UV žiarenia.

Parasoftin exfoliačné ponožky

Pedikúra

Idete na piesočnatú pláž, čo znamená, že žiadnu pedikúru nepotrebujete? Možno je to tak, veď piesok dokáže obrúsiť chodidlá, no na druhej strane by ste mali vedieť, že horúci piesok tiež môže spôsobiť popáleniny. Preto nepodceňujte pedikúru, vďaka ktorej budú vaše chodidlá hladučké a s hrdosťou ich budete vystavovať na obdiv. Navštívte teda salón zopár dní pred dovolenkou.

Ak preferujete domácu pedikúru, tak odporúčame vyskúšať Parasoftin exfoliačné ponožky, a to 2 týždne pred dovolenkou. Obsiahnuté AHA/BHA kyseliny pomáhajú odlúčiť odumretú zrohovatenú pokožku chodidiel a obsiahnuté extrakty prispievajú k jej hydratácii, regenerácii, zvláčneniu a obnove.

Manikúra

Takouto pomyselnou čerešničkou na torte, o ktorej sa často hovorí, je v tomto prípade manikúra. Neťahajte so sebou celú manikúrovú výbavu (laky, odlakovač, nožničky na nechtovú kožtičku, bambusové drievka, pilníky,….), ale 2 dni pred odchodom na dovolenku navštívte salón a nechajte si spraviť manikúru podľa vašich predstáv. Ak zvolíte správny druh manikúry, budete mať istotu, že vám vydrží počas celej vašej dovolenky. Ste už objednané?

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV