Ako na jar naštartovať rast nových vlasov

Vypadávanie vlasov je prirodzenou súčasťou rastového vlasového cyklu. Vlasy strácame preto, aby ich mohli nahradiť nové. Čo v prípade sezónnej straty vlasov? Ako naštartovať ich opätovný rast?

Vypadávanie vlasov je prirodzenou súčasťou rastového vlasového cyklu. Vlasy strácame preto, aby ich mohli nahradiť nové. Bežne nám denne vypadne okolo 100 vlasov medzi jednotlivými úkonmi ako je sprchovanie alebo česanie, je to však prirodzené. Avšak, ak si pestujete nádhernú korunu krásy a vlasy vám začnú vypadávať a podstatne sa prerieďovať – tak je jasné, že s nimi niečo nie je v poriadku.

Najzákladnejším faktorom, ktorý sa podpisuje pod stratu vlasov je stres, ktorý vplýva negatívne na celkové zdravie človeka. Potom sú to nutričné nedostatky, trauma, zápal pľúc a rôzne nehody, ktoré môžu spôsobiť značne vyššiu stratu vlasov. V prípade, že vám vlasy vypadávajú aj bez vážnejšej príčiny, môže ísť o ochorenie zvané alopecia. Vtedy je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. Čo však v prípade sezónnej straty vlasov? Ako naštartovať ich opätovný rast?

Zdravá strava je základ

Vraví sa: sme to, čo jeme… Všetka naša strava má vplyv nielen na náš organizmus ako taký, ale aj na našu „hrivu“. Je dôležité, aby ste do svojho jedálnička zaradili zdravú stravu bohatú na bielkoviny, vitamíny (A, B, C, E) – vitamín B-komplex je nesmierne dôležitý pre rýchlejší rast vlasov a minerálne látky (železo, meď, horčík, selén), ktoré sú nevyhnutným predpokladom pre zdravý rast vlasov.

Asi 3% vlasu sa skladajú z omega-3 mastných kyselín, preto je pre dosiahnutie rýchlejšieho rastu vlasov vhodné do jedálnička zaradiť ryby, ľanové semienka, vlašské orechy a iné potraviny, ktoré sú bohaté na túto zložku. Pitný režim je tiež neodmysliteľnou súčasťou zdravej stravy a života, v tomto prípade by ste mali zvoliť čerstvé ovocné a zeleninové šťavy.

Studený oplach vlasov

Možno vám to príde zvláštne, ale je to jeden zo spôsobov, vďaka ktorému môžete podporiť rast vašich vlasov a udržať ich zdravé. Studená voda je voči vonkajšej vrstve jemnejšia, a preto pomáha predchádzať strate vlhkosti. Vďaka tomu sú vlasy viac hydratované a hladšie. Postačí vám len zopár sekúnd na záverečný oplach studenou vodou – jeden krok navyše, no zato môžete pozorovať obrovské rozdiely.

Príroda je mocný čarodej

Samozrejme v dnešnej dobe neexistuje žiaden problém, na ktorý by bola príroda prikrátka. Ak chcete podporiť rast svojich vlasov, tak si skúste pripraviť cibuľový vývar. Tento liek je považovaný za jeden z najstarších a najefektívnejších. Cibuľa obsahuje síru, ktorá zosilňuje tvorbu kolagénu, z ktorého sa vlas skladá. Nedajte sa odradiť nepríjemným zápachom. Čo musíte pre to urobiť?

Stačí, ak si vezmete zopár plátkov cibule a odšťavíte ich. Následne si vytlačenú šťavu aplikujte na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Ďalšou možnosťou je uvariť plátky cibule vo vode, nechať vychladnúť a týmto cibuľovým odvarom si opláchnuť vlasy.

Produkty podporujúce rast vlasov

Ak vám predchádzajúci spôsob takpovediac nevonia a veľmi by ste sa naň neodvážili, máme pre vás voňavú alternatívu. Určite všetci poznáme a možno aj používame rôzne vodičky či šampóny podporujúce rast vlasov, ktoré bežne zoženiete v lekárňach. Sú voňavé, obsahujú rôzne aktivátory, ktoré stimulujú rast vlasov a v niektorých prípadoch dodajú vlasom niečo navyše.

My vám odporúčame naše novinky na trhu, a to PARUSAN Stimulátor šampón a PARUSAN Energizer Tonikum – výživné koncentráty, ktoré okrem vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arganínu, vitamínu E) obsahujú špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne urýchľuje ich opätovný rast.

2 kroky pre dosiahnutie „levej hrivy“. Šampón stačí aplikovať na vlasy, nechať pôsobiť 2-3 minúty a následne dôkladne opláchnuť. Jeho výhodou je hlavne to, že je určený na každodenné použitie, preto ak ste zvyknuté na častejšie umývanie vlasov, tak je ideálnou voľbou. Tonikum je zas bezoplachové, preto si ho stačí vmasírovať do pokožky hlavy, nechať uschnúť a upraviť ako zvyčajne.

Tak čo dámy – pustíte sa s nami do boja proti vypadávaniu vlasov?

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV