Ako dodať život vlasom po zime? Skúste to takto!

Po zimnom období je čas na regeneráciu! Na regeneráciu nielen pleti, ale aj vlasov. Určite ste aj vy postrehli, že po tomto mrazivom období sú vaše vlasy suché, lámavé a bez života. S tým najnepríjemnejším počasím, časom stráveným v umelo vykurovaných priestoroch, si vaše vlasy zaslúžia osobitnú pozornosť. Ako dodať život vlasom po zime? Zostavili sme zoznam najlepších spôsobov, vďaka ktorým oživíte vaše vlasy, vlasové folikuly a  vaše vlasy budú opäť tou žiadanou korunou krásy.

umývanie vlasov

Menej vody, menej vysúšania

Vlasová pokožka produkuje olej, ktorý je prirodzeným zvlhčovačom vašich vlasov. To je dôvod, prečo sa vlasy mastia. Avšak, keď tento olej budete zmývať pravidelne, postupne začne dochádzať k vysúšaniu vlasov, čím budú strácať lesk.

Z tohto dôvodu sa odporúča, hlavne po zime, dopriať vlasom regeneráciu a umývať ich raz alebo dvakrát týždenne. Pri umývaní tiež nezabúdajte mierne ubrať na teplote a zabudnite na používanie šampónov, ktoré sľubujú lesk vlasov. Tie sú zväčša tvrdšie a ťažšie, čím vlasom odoberajú hydratáciu a nezanechávajú ich zdravé.

sušenie vlasov

Kondicionér je na správnom mieste

Aj vás pohľad do zrkadla mierne šokoval? Možno to bude tým suchým hniezdom, ktoré sa vám na hlave vytvorilo. Je teda čas na to, aby ste do starostlivosti o vlasy zapojili aj kondicionér a celú starostlivosť tak posunuli o úroveň vyššie. Vyberte si ten, ktorý je určený hlavne pre udržanie vlhkosti vo vlasoch a používajte ho pri ich každom umývaní. Týždeň čo týždeň budú vaše vlasy vyzerať oveľa krajšie, budú plné života, lesklejšie a žiadanejšie.

Sušenie vlasov = ničenie vlasov

Keď už sú vlasy v ako-tak prijateľnom stave, posledná vec, ktorú chcete urobiť, je opäť ich zhoršovať a vysúšať. Nadmerné trenie vlasov (uterákom) a ich sušenie (fénom), ich môže ešte viac poškodiť. No na druhej strane, ani ich nevysúšanie nie je veľmi prospešné. Preto je potrebné nájsť správnu mieru alebo správny spôsob ich sušenia. V dnešnej dobe už existujú rôzne moderné technológie, ktoré sú šetrné k vlasom. Takým príkladom môže byť iónový fén, pri ktorom iónové častice dokážu vlasy rýchlejšie usušiť.

PARUSAN

Parusan aj pre vás!

Keď už sme spomínali kondicionér, nedá nám nespomenúť vám aj naše duo pre krásne vlasy. PARUSAN Stimulátor Šampón pre ženy a PARUSAN Energizer Tonikum pre ženy – obsahujú výživný koncentrát, ktorý dodáva špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Podporujú prekrvenie pokožky hlavy, vyživujú ju a pôsobia proti vypadávaniu vlasov.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV