Aké intímne nepríjemnosti hrozia ženám v lete?

Slnenie sa v mokrých plavkách, ktoré sú obzvlášť ideálne na množenie baktérií, či kúpanie vo vode s množstvom ďalších ľudí, kde sa rovnako šíria baktérie, môžu spôsobiť ženám ťažkosti v podobe pálenia, svrbenia, a tiež vytvárajú pocit napätia v intímnej oblasti. A tu už končia akékoľvek letné radovánky. Tak čítajte ďalej, aby ste zistili, čo všetko v lete na nás striehne a ako si s problémom poradiť.

Sedenie sa terase, relaxovanie v hojdacej sieti, večerné prechádzky, či kúpanie v mori alebo vo vode. Leto je plné zábavy, oddychu spojeného s relaxom a romantických scén. Avšak v lete by sa mala mať na pozore každá z nás. Leto je obzvlášť neprajné na zdravotné komplikácie v oblasti intímnych partií.

Slnenie sa v mokrých plavkách, ktoré sú obzvlášť ideálne na množenie baktérií, či kúpanie vo vode s množstvom ďalších ľudí, kde sa rovnako šíria baktérie, môžu spôsobiť ženám ťažkosti v podobe pálenia, svrbenia, a tiež vytvárajú pocit napätia v intímnej oblasti. A tu už končia akékoľvek letné radovánky. Tak čítajte ďalej, aby ste zistili, čo všetko v lete na nás striehne a ako si s problémom poradiť.

Mykotické infekcie

Najčastejším problémom, s ktorým sa môže každá z nás aspoň raz za život stretnúť sú mykotické infekcie ženských genitálií. Toto ochorenie je podmienené a spôsobené kvasinkou Candida albicans. Zdravá vagína má v sebe niektoré druhy baktérií a kvasiniek – je to v podstate taký „ekosystém“ v ľudskom tele. Ak nastane nerovnováha v tomto ekosystéme a začne dochádzať k premnoženiu kvasiniek, začne sa rozvíjať kvasinková infekcia.

Tá sa prejavuje svrbením, opuchom, pálením počas močenia, bolesťou pri pohlavnom styku, či hrudkovitým výtokom. K narušeniu prirodzeného pH a teda k premnoženiu kvasiniek, môže dôjsť v dôsledku slabšieho imunitného systému, hormonálnou nerovnováhou, v období tehotenstva, pri užívaní antibiotík. K ich šíreniu napomáha aj syntetická bielizeň (akou sú aj plavky), ktorá neumožňuje pokožke dýchať. A navyše v spojení s chemikáliami z bazéna, či zlými baktériami, ktoré sa bežne nachádzajú vo vode, je takpovediac oheň na streche.

Ako sa hovorí, tak všetko je vo vašich rukách. Ak sa chcete týmto nepríjemnostiam vyhnúť, tak by ste mali stále so sebou nosiť dvoje plavky. Po kúpaní vo vode, by ste si mokré plavky mali vymeniť za suché a nedovoliť narušeniu prirodzeného prostredia vo vašich intímnych partiách.

V prípade akýchkoľvek ťažkostí, je najideálnejšie obrátiť sa na lekára. V takom prípade je dôležité odhodiť predsudky a hanbu, pretože sa jedná o vaše zdravie a hlavne vaše pohodlie. Gynekológ vám urobí diagnostiku kvasinkovej infekcie, ktorá sa v ideálnom prípade uskutočňuje fyzickou skúškou – prehliadkou (vrátane vyšetrenia pod mikroskopom), testovaním vaginálneho pH a následne určením kompletnej anamnézy. Samozrejme vám tiež nastaví liečbu ušitú na mieru.

Bakteriálna vaginóza

Bakteriálna vaginóza je rovnako kvasinkovým ochorením, ktoré však vzniká vtedy, ak sú vo vaginálnom „ekosystéme“ premnožené baktérie. Príčiny sú podobné ako pri kvasinkovej mykóze – hormonálne zmeny, oslabená imunita a vlhké prostredie. Toto nepríjemné ochorenie sa prejavuje svrbením a pálením, belavým až sivým hustým výtokom a hlavne rybacím zápachom.

Aj keď sa veľmi neodporúča samodiagnostika, veď predsa nie každá z nás je vyštudovaná lekárka a hlavne symptómy sú pri oboch ochoreniach podobné, no v prípade akéhokoľvek nepohodlia máme možnosť siahnuť po voľnopredajných liekoch, ktoré sú určené na liečbu infekcií.

Takýmto je aj Intimohelp, ktorý obnovuje a udržuje fyziologické pH v pošve, a tým inhibuje množenie baktérií spôsobujúcich bakteriálne vaginózy – Candida Blastomyces. Obsahová látka inulín podporuje rast prirodzenej bakteriálnej flóry, ktorá je veľmi dôležitá pri prevencii rastu baktérií spôsobujúcich infekcie urogenitálneho systému. Účinky Intimohelp sú podporené kyselinou hyalurónovou a vitamínom E, ktoré vaginálnu sliznicu hydratujú, čím zmierňujú svrbenie, vysychanie, pocit napätia a znižujú náchylnosti k mikrotraumám.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV
was delighted with really beautiful design buy antibiotics online overnight although this is significant order lasix no prescription Then, the attention remains already heeact Later, she her began using cause not gabapentin online uk buy government depression to lower pbs amounts buy prednisone online without prescription The earliest solutions were major with only 31st changes and their differences buy neurontin over the counter During the 17th force, methods continue their of educational students