5 rád, vďaka ktorým získate nádherné prirodzené riasy

Každá žena na svete túži po nádherných mihalniciach. Častokrát sme ochotné zájsť až do extrémov, aby sme získali mihalnice, po ktorých skutočne túžime. A že tie extrémy sú niekedy naozaj divoké, ani nemusíme hovoriť. Prečo však míňať nemalé peniaze na umelé riasy, keď môžete podporiť rast svojich mihalníc prirodzene? Existujú aj iné spôsoby ako získať nádherné prirodzené riasy.

Máme pre vás 7 skvelých tipov a trikov, vďaka ktorým aj vy získate také riasy, po akých túžite.

olej na riasy

Oleje a mihalnice

Je ohromujúce, ako prírodné oleje dokážu rozmaznávať pleť, byť prospešné pre vlasy, ale dokonca dokážu urobiť niečo extra aj pre mihalnice. Olivový, levanduľový, hroznový, mandľový, kokosový, arganový – všetky tieto oleje môžu byť mimoriadne nápomocné pri skrášľovaní celého tela. Tieto oleje dokážu navyše posilniť riasy, podporiť ich rast a objem. Stačí si len vybrať ten správny, ktorý je bohatý na vitamíny A a C a použiť ho na ošetrenie mihalníc. Aplikujte ho ku koreňu očných mihalníc a nechajte pôsobiť počas celej noci.

Oleje navyše obsahujú antioxidanty, ktoré podporujú folikuly, a tým udržiavajú zdravý vzhľad mihalníc.

zelený čaj

Zelený čaj

O zelenom čaji sa hovorí ako o prospešnom pri chudnutí. Pomáha rozhýbať metabolizmus organizmu, a tým podporuje spaľovanie tukov. Avšak zelený čaj dokáže posilniť aj vaše mihalnice. Stačí si pripraviť zelený čaj, nechať ho vylúhovať a po vychladnutí aplikovať na mihalnice. Nechajte ho pôsobiť počas celej noci.

V prípade, že ste zvyšok čaju nevypili, tak ho môžete uskladniť v chladničke a použiť ešte 4 nasledujúce dni na ošetrenie mihalníc. Vďaka zelenému čaju a obsiahnutým antioxidantom budú vaše riasy silnejšie a pevnejšie.

Zdravá strava

Niet pochýb o tom, že strava má veľký vplyv na našu pokožku, vlasy, ale aj zdravie. Kľúčom k úspechu je však jesť zdravé jedlo bohaté na antioxidanty, dobré tuky a bielkoviny. Tieto potraviny vám pomôžu získať dlhé a prirodzene vyzerajúce riasy. V tomto prípade je vhodné siahnuť aj po potravinách bohatých na vitamíny a antioxidanty, ako sú jablká, bobuľové ovocie, citrusové plody, špenát, hlávkový šalát, karfiol, brokolicu a pod. Vďaka ním vaše mihalnice porastú ako nič.

EYELASH BOOSTER

Sérum na mihalnice

Skvelú službu vám dokážu urobiť aj séra na mihalnice, ktoré v sebe kombinujú to najlepšie z najlepšieho. Čo tým máme na mysli? Určite cenné vitamíny, ktoré dokážu prispieť k posilneniu mihalníc, a tým k zlepšeniu ich kvality.

Doprajte mihalniciam čas na regeneráciu

Všetky vyššie spomenuté triky na získanie prirodzene vyzerajúcich rias nebudú fungovať, ak mihalniciam nenecháte dostatok času na regeneráciu. To zahŕňa aj fakt, že by ste mihalnice mali nechať dýchať. Preto si ich nikdy nezabudnite večer odlíčiť a zbaviť všetkého make-upu. Takto dosiahnete, že všetky používané oleje alebo séra budú 100% účinné.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Tlačiť článok

SPÄŤ NA ZOZNAM ČLÁNKOV