Aké chyby robíme pri starostlivosti o očné okolie

Aké chyby robíme pri starostlivosti o očné okolie

Ak ste už pochopili, čo zapríčiňuje predčasné starnutie pleti, tak ste už určite zaradili do svojej pleťovej starostlivosti potrebné prípravky, ktoré pomáhajú pleť hydratovať a udržiavať ju žiarivú a elastickú. Ale, ak starostlivosť o očné okolie ešte nie je vašou prioritou, tak to rýchlo napravte. Pokožka v okolí očí je oveľa jemnejšia, a teda viac náchylnejšia na tvorbu vrások.

Samozrejme existujú nejaké spôsoby a chyby, ktorých sa dopúšťame pri starostlivosti o očné okolie. Tie nemajú negatívny vplyv len na očné okolie, ale aj na celkové zdravie očí. Čomu sa teda vyvarovať?

Trenie (šúchanie) očí

Úprimne, tohto zlozvyku sa dopúšťame úplne všetci, hlavne ráno. Je ťažké odolať pretreniu očí ráno po prebudení. Vďaka tomu ich ako-tak rozlepíme a dokážeme vnímať aspoň nejaké obrysy. Avšak samotné trenie môže spôsobiť roztiahnutie citlivej pokožky v okolí očí, čím sa na nej môžu vytvoriť jemné línie a postupne aj vrásky. Prílišné trenie zas môže pretrhnúť krvné cievy a prispieť tak k tvorbe tmavých kruhov pod očami.

Nosíte slnečné okuliare celoročne?        

Pravdepodobne nosíte slnečné okuliare počas letných slnečných dní. Avšak voči slnečnému žiareniu by ste sa mali chrániť celoročne, dokonca aj v zimnom období. Keďže je pokožka v okolí očí tenšia, dokáže sa rýchlejšie spáliť. A ako vieme, príliš veľa slnečného žiarenia môže viesť k tvorbe predčasných vrások. Mimochodom, módne slnečné okuliare sa nepočítajú. Dôležité je nosiť tie, ktoré majú 100 % UV ochranu.

Spánok s nánosom make-upu

Ak pravidelne spíte neodlíčené, môžete čeliť niekoľkým rôznym problémom. Jedným z nich je, že spánok s make-upom môže spôsobiť predčasné starnutie pokožky, a rovnako aj vrásky. Pokožka počas noci potrebuje dýchať a regenerovať sa, čo jej v tomto prípade nie je umožnené.  A aby sme nezabudli, tak spánok s riasenkou na očiach môže viesť k zavedeniu infekcií do očí, čím je v konečnom dôsledku ohrozený zrak.

Používate očné krémy?

Mnoho žien podceňuje účinky očných krémov. Vraj to je zbytočný krok navyše, ktorý zaberá pár minút drahocenného času. Dokonca si mnoho z nás myslí, že je zbytočné, keď používame denný alebo nočný pleťový krém. Avšak v tomto sa mýlime. Očný krém by sme mali zaradiť do bežnej starostlivosti po dosiahnutí 20. roku života. Očné krémy majú inú konzistenciu a iné obsiahnuté látky, ktoré si dokážu hravo poradiť s tmavými kruhmi, opuchmi a rovnako aj jemnými vráskami.

Odporúčame Hyaluron Eye Care, ktorý hydratuje suchú a citlivú pleť očného okolia. Pomáha vyhladzovať jemné vrásky, zbavuje tmavých kruhov pod očami a zmierňuje opuch.

Autor článku: Redakcia KAMzaKRASOU.sk   Zdroj foto: Shutterstock.com, KAMzaKRASOU.sk

Pridaj komentár